بلاگ

برنج آبکش/ طرز تهیه برنج آبکش

طرز تهیه برنج آبکش

برنج آبکش/ طرز تهیه برنج آبکش
برای تهیه برنج آبکش، ابتدا باید برنج را پاک کرده و با آب ولرم آن را خوب بشویید. سپس اجازه دهید تا به مدت دو تا سه ساعت خیس بخورد. در این مرحله بهتر است نمک را نیز اضافه کنید. معمولا نمک برنج آبکش کمی بیشتر از کته است. نمک اضافه هنگام آبکش کردن برنج شسته خواهد شد. یک قابلمه مناسب انتخاب کرده و مقدار مناسبی آب درون آن بریزید. زیر گاز را روشن کرده و اجازه دهید آب به جوش آید. برنج مرغوب ایرانی اصطلاحا ری کرده و قد می کشد.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

این امر باعث می شود تا برنج به فضای بیشتری نیاز داشته باشد. چنانچه قابلمه به اندازه کافی بزرگ نباشد، برنج خفه شده و در نتیجه شفته می شود. آب اضافی برنج را در سینک خالی کنید و آن را داخل آب جوش بریزد، شعله گاز را روی ملایم تنظیم نمایید. اجازه دهید تا دانه ها مغز پخت شوند.


در این مرحله از برنج آبکش کردن، دانه ها به سطح آب می آیند. برای اینکه بفهمید آیا دانه ها به خوبی پخته شده اند یا خیر؟ کافی است آنها را بین دو انگشت گرفته و کمی فشار دهید. اگر به راحتی توانستید آنها را نصف کنید، زمان آبکش کردن آن فرا رسیده است. در روشی دیگر می توانید چند دانه از برنج را زیر دندان های خود قرار دهید، در این صورت به راحتی متوجه خواهید شد که مغز دانه ها پخته شده یا خیر؟ چنانچه برنج را زود آبکش کنید، بعد از پخت با دانه های سفت مواجه خواهید شد و چنانچه خیلی دیر اقدام به آبکش کردن آن نمایید پلویی شفته خواهید داشت.

در این صفحه می توانید از آخرین قیمت برنج مطلع گردید

برنج آبکش و آبکش مناسب

برای برنج آبکش کردن بهتر است از آبکش فلزی با سوراخ های مناسب استفاده نمایید. چنانچه سوراخ های آبکش بسیار ریز باشند، آب اضافی برنج به راحتی از آن خارج نمی شود و باعث خفه و شل شدن آن می شود. اگر سوراخ های آبکش درشت باشد، علاوه بر آب، دانه های برنج را نیز از خود عبور می دهد. پس از این مرحله روی برنج آبکش کمی آب ولرم بریزد تا شوری و نشاسته آن شسته شود. دقت کنید آب حتما ولرم باشد. چنانچه از آب سرد استفاده کنید، دمای برنج را پایین خواهد آمد و پخت مناسبی نخواهد داشت. در این مرحله لعاب برنج را خواهید داشت که برای تهیه سوپ بسیار مناسب است. برای استفاده از لعاب برنج آبکش، کافی است از همان ابتدا نمک برنج را کمی کمتر در نظر بگیرید تا بتوانید از لعاب آن برای پخت سوپ استفاده نمایید.

برنج آبکش و ته دیگ های متفاوت

یکی از قسمت های خوشمزه برنج آبکش، ته دیگ آن است. برای این منظور می توانید از شیوه های مختلف استفاده نمایید. ساده ترین روش این است که کمی کره در قابلمه ریخته و مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید. سپس برنج را روی آن بریزید. در این حالت یک ته دیگ خوشرنگ و خوشمزه خواهید داشت. با اضافه کردن کمی رب گوجه فرنگی به زردچوبه، رنگ ته دیگ متفاوت تر خواهد شد. دقت کنید شعله گاز زیاد نباشد. چون رب به راحتی می سوزد و رنگ ته دیگ سیاه میشود. چنانچه مایل باشید میتوانید از نان لواش برای ته دیگ برنج آبکش نیز استفاده نمایید. برای این منظور کافی است کمی کره و زردچوبه در قابلمه بریزید و لایه ایی از نان لواش را بر روی آن قرار دهید و سپس برنج آبکش شده را روی آن بریزید. در این صورت با نانی برشته و کره ایی مواجه خواهید شد.

برنج آبکش و ته دیگ نان

برنج آبکش و ته دیگ های سبزیجات

طرز تهیه برنج آبکش

برای داشتن یک ته دیگ هنرمندانه، می توانید از شاخه های سبزیجاتی مانند جعفری استفاده نمایید. برای این منظور کافی است، چند شاخه از سبزی را به طور دلخواه در کف قابلمه قرار دهید و سپس برنج را روی آن بریزید، در این صورت ته دیگ برنج آبکش دست کمی از یک تابلوی نقاشی نخواهد داشت. سیب زمینی نیز می تواند انتخابی مناسب برای ته دیگ برنج آبکش باشد. برای این منظور کافی است سیب زمینی را به صورت دایره ایی برش زده و با نمک مزه دار کنید و سپس در کف قابلمه، بر روی کره و زردچوبه بچینید.
برای این منظور می توانید مقداری کنجد در قابلمه ریخته و سپس برش های سیب زمینی را روی آنها قرار دهید. برای ته دیگ سیب زمینی بهتر است برش ها را کمی ضخیم تر در نظر بگیرید. بسیاری از افراد نیز از برگ کاهو برای این منظور نیز استفاده می کنند. بهر حال پس از اینکه تکلیف ته دیگ برنج آبکش را مشخص کردید، درب قابلمه را با یک پارچه دم کنی مناسب پوشانده و آن را روی قابلمه قرار دهید. کمی شعله گاز را زیاد کنید تا برنج بخار بیفتد، سپس شعله آن را ملایم گذاشته و اجازه دهید پخت برنج کامل شود.

خرید برنج طارم با قیمت پایین

برنج آبکش و ته دیگ های سبزیجات
برنج آبکش و ته چین

تا چین از دیگر گزینه هایی است که برای ته دیگ برنج آبکش می توانید از آن استفاده نمایید. برای این منظور می توانید زرده تخم مرغ را با ماست و زعفران ترکیب کرده و کاملا مخلوط نمایید. بهتر است ماست چکیده و ترش باشد. قبل از اضافه کردن برنج به مایه ته چین، نمک آن را تست کنید و چنانچه لازم بود مقداری نمک به آن اضافه کنید. مقداری از برنج آبکش شده را به مواد بالا اضافه نمایید و کاملا هم بزنید. بهتر است برنج را کمی سفت تر آبکش کنیم، چون رطوبت مواد ته چین روند پخت را تکمیل می کند. در قابلمه به اندازه کافی کره ریخته و ته چین را به طور یک دست و فشرده در کف قابلمه می ریزیم. سپس بقیه برنج را اضافه کرده و اجازه می دهیم دم بکشد. برای این ته دیگ سعی کنید از ظروف تفلون استفاده نمایید.

برنج آبکش و رفع بوی سوختگی آن

برای همه ما سوختن ته دیگ برنج آبکش پیش آمده است. بوی سوختگی بر روی عطر و طعم غذا تاثیر گذاشته و خوردن آن را دشوار خواهد کرد. از سویی دیگر ریختن دانه های برنج به دلیل ته دیگ سوخته، شاید بی انصافی باشد. برای رفع بوی سوختگی برنج راهکارهایی وجود دارد که بوسیله آنها می توان تا حدود زیادی این مشکل را حل کرد و از برنج استفاده نمود. در مرحله اول می توانید از آبلیمو استفاده نمایید. برای این منظور کافی است تا کمی به پنبه آبلیمو زده و آن را در دستمال کاغذی قرار دهید و سپس درون برنج بگذارید. به این طریق بوی سوختگی تا حدی گرفته خواهد شد. در روشی دیگر می توانید از برش های پیاز درون قابلمه استفاده کنید. پیاز قدرت جذب بالایی داشته و بهتر بوی سوختگی را جذب می کند. همچنین استفاده از نان برای این منظور نیز پیشنهاد می شود.

برنج آبکش و دانه های سفت

از نکات مهم برای برنج آبکش، زمان درست آبکش کردن است. گاهی اوقات به دلیل اینکه خیلی زود برنج را آبکش می کنیم، پس از دم کشیدن نیز دانه ها همچنان سفت و خام هستند. برای حل این مشکل می توانید از کناره های دیگ کمی آب اضافه کرده و اجازه دهید تا بخار شود. به این ترتیب رطوبت کافی برای پخت دانه ها فراهم خواهد شد. گاهی اوقات این امر را باید در چندین نوبت انجام دهید تا پخت برنج به طور کامل انجام شود. در این صورت انتظار یک ته دیگ مجلسی و خوش رنگ را نداشته باشید. چون آب به ته دیگ رفته و همین امر روی ظاهر و پخت ته دیگ اثر می گذارد.
چنانچه احساس کردید، دانه های برنج را خیلی دیر آبکش کرده اید و احتمالا برنج شفته خواهد شد. بهتر است پس از ریختن برنج به قابلمه با انتهای کفگیر چندین سوراخ در آن ایجاد کنید. بسیاری از افراد کمی کره داغ کرده و روی برنج می ریزند. دراین حالت برنجی چرب و شفته خواهید خورد و این راه حل پیشنهاد نمی شود. اگر دانه ها را خیلی دیر آبکش کرده باشید، باید بپذیرید که پلویی شفته خواهید داشت و دیگر نمی توان کار خاصی انجام داد. بهترین کار این است که خورشتی مناسب همان برنج تهیه کنید و یا اینکه لیستی از فواید برنج شفته تهیه کرده و افراد خانواده را تشویق به خوردن آن نمایید!!!

برنج آبکش و شیوه سرو آن

برنج آبکش به شیوهای مختلف سرو می شود. یکی از بهترین روش ها این است که آن را به صورت یک تکه درون دیسی مناسب برگردانید. برای این منظور بهتر است قابلمه تفلون باشد. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که دیس به اندازه کافی گنجایش داشته باشد. چنانچه مایل باشید، می توانید برنج آبکش را با استفاده از زعفران و لبو رنگی کرده و برای تزیین از آنها استفاده نمایید. همچنین می توانید برنج آبکش را به صورت قالبی سرو نمایید.

برنج آبکش قالبی

برای این منظور کافی است تا قالبی مناسب انتخاب کنید. این قالب می تواند هر چیزی باشد. قسمت درونی قالب را با کره چرب کنید. حالا طبق سلیقه برنج را به صورت طبقاتی و فشرده داخل آن بریزید. برای مثال می توانید ابتدا برنج زعفرانی را ریخته، سپس برنج سفید را اضافه کرده و در نهایت برنجی را که با لبو قرمز کرده اید را اضافه کنید. برای تهیه برنج قالبی، حتما باید در هر مرحله برنج را فشرده و یکدست کنید. سپس دیسی مناسب انتخاب کرده و برنج را برگردانید.

خرید اینترنتی برنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *