هشت نکته برای خرید برنج مرغوب

1- خرید برنج مرغوب و برنج کهنه

برای خرید برنج مرغوب در قدم اول سعی کنید به سراغ برنجی بروید که یکسال از زمان برداشت آن گذشته باشد. هر چقدر برنج خشک تر باشد، دانه ها از رطوبت کمتری برخوردار هستند. برای تشخیص این موضوع کافی است چند دانه را زیر دندان قرار دهید، به این ترتیب به راحتی متوجه کیفیت آن خواهید شد. طعم آن باید شیرین باشد و نباید بوی کپک و ماندگی به مشام برسد. دانه های برنج تازه دارای مقداری رطوبت است. از این رو نگهداری آن باید با دقت بیشتری انجام پذیرد. همچنین این دانه ها از وزن بیشتری نیز برخوردار هستند. دانه های خشک پخت بهتری داشته و اصطلاحا ری می کنند و قد می کشد. هنگام خرید محصول سال گذشته باید از کیفیت نگهداری آن مطمئن شوید. چنانچه شرایط نگهداری مناسب نباشد محصول به احتمال زیاد دچار آفت و آسیب می شود. در این حالت بوی خوبی از برنج حس نخواهد شد.

برنج مرغوب و برنج کهنه

2- برنج مرغوب یکدست بخرید.

برای خرید برنج مرغوب بهتر است مشتی از آن را در کف دست گرفته تا یکدستی آن را نیز بررسی کنید. منظور از یکدستی برنج این است که به راحتی بتوان با نگاهی سطحی، دانه ها را در یک اندازه دید. گاهی اوقات برای پایین آوردن قیمت برنج دانه های بلند و متوسط با نسبتی خاص ترکیب می کنند. برای تشخیص این موضوع کافی است به دفعات از قسمت های مختلف کیسه مشتی برنج برداشته و نگاهی به آنها داشته باشید. برخی از برنج ها از نظر ظاهری بسیار به هم شبیه هستند. از این رو تشخیص آنها بسیار سخت است. در این راستا می توان به شباهت برنج ندا و طارم اشاره کرد. برنج طارم از انواع برنج مرغوب ایرانی به شمار می رود و دارای عطر و طعم بسیار خوبی است. ماندگاری این برنج پس از پخت بسیار عالی است. در حالیکه برنج ندا از انواع اصلاح شده به شمار می آید.
این برنج ترکیبی از برنج حسن سرایی، سنگی طارم و آمل 3 است. عطر و طعم برنج های اصیل ایرانی را نداشته و از قیمت بسیار کمتری برخوردار است. از آن بیشتر برای پذیرایی در مراسم استفاده می شود.طول هر دانه آن به 7 میلی متر می رسد و پس از پخت نیز ری می کند. رنگ دانه های آن به صورت خام، سفید شفاف و شیشه ایی است. هنگام خرید برنج همواره سعی کنید مقداری از آن را عنوان نمونه خریداری نموده و پخت نمایید. با پخت برنج به راحتی می توانید کیفیت، عطر و طعم آن را قضاوت کنید. در غیر این صورت بهتر است خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید.

برنج مرغوب یکدست

3- دانه های برنج مرغوب بدون ترک هستند.

دانه های برنج مرغوب نباید دارای ترک های عرضی باشند. اینگونه از ترک ها باعث خرد شدن دانه ها هنگام پخت خواهد شد. این آسیب معمولا به شیوه اشتباه انبار و نگهداری محصول باز می گردد. چنانچه پس از برداشت برنج در دمای مناسب قرار نگیرید، دچار آسیب میشود. برای تست این موضوع می توانید دانه را بین دو انگشت گرفته و آن را فشار دهید، دانه به راحتی شکسته خواهد شد. چنانچه قصد پخت غذاهای ترکیبی مانند انواع آش و یا شله زرد را داشته باشید. خرید این نوع برنج می تواند مقرون به صرفه باشد. پخت این برنج به عنوان وعده اصلی توصیه نمی شود.

4- خرید برنج مرغوب و عطر آن


عطر برنج از دیرباز به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های برنج مرغوب به شمار می آید. به همین دلیل هنوز هم افراد زیادی هنگام خرید، مشتی از برنج را در بین دو کف دست گرفته و بهم می مالند تا عطر برنج را حس کنند. در حال حاضر بسیاری از دلالان از اسانس های خاص استفاده می کنند. به همین دلیل نمی توان معطر بودن برنج را به تنهایی نشانه ایی از مرغوبیت آن دانست. برای این منظور در قدم اول سعی کنید چند دانه از آن را زیر دندان بشکنید، چنانچه برنج مرغوب باشد، عطر آن را به محض شکسته شدن دانه در دهان حس خواهید کرد. اما بهترین روش برای تشخیص معطر بودن برنج، این است که مقداری از آن را به عنوان نمونه خریداری نمایید. برای این موضوع بهتر است نمونه را قسمت میانی کیسه برنج انتخاب نمایید. از آنجا که قبل از پخت دانه ها باید شسته شود، عطر و بوی اسانس نیز همراه آن شسته خواهد شد. عطری که هنگام پخت به مشام می رسد می تواند کیفیت آن را تضمین کند.

برنج مرغوب و عطر آن

5- خرید برنج مرغوب چین دوم

یکی از موضوعاتی که هنگام خرید برنج مرغوب مورد پرسش قرار می گیرد این است که آیا برنج چین دوم از کیفیت بهتری برخوردار است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که بین شالیکاران و محققین اجماعی وجود دارد. برنج چین دوم بیشتر در شهرهای استان مازندران بخصوص فریدونکنار انجام می شود. شالیکاران گیلانی تمایل زیادی به کشت دوم ندارند. از نظر آنها برنجی که در کشت اول برداشت می شود از کیفیت بهتری برخوردار است. چرا که خاک غنی است. از سویی دیگر برای داشتن محصول بهتر در سال آینده، زمین به استراحت نیاز دارد. اما شالیکاران مازندرانی بر این عقیده هستند که کشت دوم از باران های پاییزی تغذیه می کند و از این نظر عطر و طعم بهتری دارند.
این موضوع مورد انتقاد محققین نیز قرار گرفته است. کارشناسان بر این باور هستند که با کشت دوم خاک به مرور مواد مغذی خود را از دست می دهد و کشاورز برای جبران آن مجبور به استفاده از کودهای شیمیایی می شود. همین امر تعادل مواد وجود در خاک را بهم می زند و در طولانی مدت سبب فقیر شدن خاک خواهد شد. اما نکته ایی که باعث شده تا از برنج فریدونکنار به عنوان برنج مرغوب یاد شود این است که کشاورزان از حداقل سم در محصولات خود استفاده می کنند. این امر به دلیل حضور پرندگان مهاجر در این شهر است. به همین دلیل است که برنج فریدونکنار کشت اول و یا دوم مورد توجه قرار گرفته است و قیمت آن کمی بیشتر از سایر ارقام دیگر است. کشاورزان این ناحیه برای مبارزه از آفات از روش های طبیعی استفاده می کنند.

برنج مرغوب چین دوم

6- برنج مرغوب ایرانی و برنج خارجی

برای خرید برنج همواره سعی کنید به سراغ خرید برنج مرغوب ایرانی بروید. بسیاری از برنج هایی که با عنوان برنج خارجی در سطح بازار به فروش می رسند از نظر ارزش غذایی، عطر، طعم و ماندگاری به پای برنج مرغوب ایرانی نمی رسند. بسیاری از برنج های خارجی با آرد برنج تهیه می شوند. برای این منظور دانه های نامرغوب را آرد کرد و سپس با استفاده از قالب های برنج آنها را قالب می زنند. به همین دلیل برنج های خارجی از نظر ظاهری بسیار یکدست و یک اندازه هستند. از آنجا که برای تهیه آنها از آرد ضایعات برنج استفاده می شود، طعم خوبی را نیز نمی توان از آنها انتظار داشت. چنانچه می خواهید برای خرید برنج مرغوب هزینه کمتری را پرداخت نمایید، بهتر است به سراغ برنج لاشه بروید.
برنج لاشه از نظر ارزش غذایی، طعم و کیفیت هیچ تفاوتی با برنج مرغوب ایرانی ندراد، تنها قدی کوتاه تر دارد. باید بدانید که هنگام پخت قد می کشد و ظاهری قابل قبول از آن را خواهید دید. برای مصرف روزانه بهتر است به جای خرید برنج خارجی، به سراغ خرید برنج مرغوب لاشه ایرانی بروید. هر رقمی از برنج دارای برنج لاشه است. در واقع پس از مرحله خشک کردن و جدا کردن پوسته، دانه ها الک می شوند. دانه های سالم به عنوان برنج مرغوب درجه یک فروخته می شوند که از قیمت بیشتری برخوردار هستند. دانه های شکسته نیز دوباره الک می شوند تا دانه های ریزتر جدا شوند. به دانه های ریز برنج نیم دانه گفته می شود و به درشت تر ها لاشه. در واقع برنج لاشه از نظر قد و بالا از دانه کوچکتر است و از نیم دانه بزرگتر.

برنج مرغوب ایرانی و برنج خارجی

7- خرید برنج مرغوب و برنج تقلبی

گاهی اوقات برنج مرغوب ایرانی با برنج تقلبی ترکیب شده و به فروش می رسد. در برنج تقلبی که از آن به عنوان برنج چینی یاد می شود، ترکیبی از نشاسته و پلاستیک است. این ترکیب در قالب های برنج قالب زده می شود. همیشه به یاد داشته باشید برنج طبیعی تا حد خاصی تحمل فشار و حرارت را دارد. وقتی دانه برنجی در اثر جوشیدن همچنان سرحال است به طبیعی بودن آن باید شک کرد. برنج های خارجی هرگز از نظر طعم و مزه به پای انواع برنج مرغوب ایرانی نمی رسند. آنها به منظور طول عمر دانه ها از مواد نگهدارنده استفاده می کنند. به همین دلیل پس خوردن معمولا در معده احساس سنگینی به فرد داده می شود. ماندگاری خوبی پس از پخت ندارند و در طولانی مدت منجر به ایجاد اختلالات گوارشی خواهند شد.
8- خرید برنج مرغوب و رنگ آن
دانه های برنج مرغوب معمولا به رنگ سفید بوده که گاهی به تیرگی نزدیک است و گاهی به روشنی. وجود لک و رنگ زرد که نشان دهنده رنگ دانه نباشد، دلیلی بر کهنگی و آفت زدگی برنج است. در اینگونه از برنج ها احتمال وجود شپشک نیز وجود دارد. چنانچه برنج به شپشک آلوده شده باشد، در اندک زمانی پودر خواهد شد.

طریقه پخت برنج فجر

طریقه پخت برنج فجر
برنج فجر از انواع رقم های پرمحصول به شمار می آید. ممکن است این نوع محصولات را با عنوان برنج های اصلاح شده نیز بشنوید. به دلیل کمبود منابع آبی و خاکی، پژوهشگران در صدد تولید محصولاتی هستند که در برابر خشکی، آفت و حشرات مقاومت داشته باشند و در عین حال محصول از نظر کمیت بازدهی خوبی داشته باشد. از برنج های اصلاح شده عطر و طعم برنج های اصیل سنتی ایرانی را انتظار نداشته باشید.

ادامه مطلب

برنج طارم هاشمی چیست؟

برنج طارم هاشمی چیست؟
از انواع برنج مرغوب ایرانی می توان به برنج طارم هاشمی اشاره کرد. این برنج همانطور که از نام آن پیداست، ترکیبی از دو رقم برنج با کیفیت و اصیل ایرانی است. به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی این محصول به طور عمده در شالیزارهای گیلان و مازندران کشت می شود. این رقم برنج شمالی از نظر طعم و عطر کیفیت بسیار مطلوبی دارد.

ادامه مطلب

غذای شمالی با برنج

5 غذای محبوب که با برنج شمالی درست می شود

برنج شمالی در کنار خورشت های ساده، متنوع و در عین حال خوشمزه شمالی خاطره ایی به یاد ماندنی برای شما خواهد ساخت. در استان گیلان و مازندران به دلیل برخورداری از سبزی های معطر محلی غذاها طعمی دیگر دارند. کافی است سفری به این استان ها داشته باشید و برای یکبار غذاهای محلی و اصیل آن را بچشید تا برای همیشه مشتری غذا و برنج شمالی شوید.

ادامه مطلب

طرز تهیه برنج آبکش

برنج آبکش/ طرز تهیه برنج آبکش

برنج آبکش/ طرز تهیه برنج آبکش
برای تهیه برنج آبکش، ابتدا باید برنج را پاک کرده و با آب ولرم آن را خوب بشویید. سپس اجازه دهید تا به مدت دو تا سه ساعت خیس بخورد. در این مرحله بهتر است نمک را نیز اضافه کنید. معمولا نمک برنج آبکش کمی بیشتر از کته است. نمک اضافه هنگام آبکش کردن برنج شسته خواهد شد. یک قابلمه مناسب انتخاب کرده و مقدار مناسبی آب درون آن بریزید. زیر گاز را روشن کرده و اجازه دهید آب به جوش آید. برنج مرغوب ایرانی اصطلاحا ری کرده و قد می کشد.

ادامه مطلب

انواع برنج ایرانی

برنج ایرانی- معرفی 10 نوع برنج ایرانی با کیفیت

برنج ایرانی- معرفی 10 نوع برنج ایرانی با کیفیت
زمانی که می خواهید برنج ایرانی بخرید، با اسامی گوناگونی مواجه خواهید شد. چنانچه نسبت به نام و ویژگی های این محصول آشنایی لازم نداشته نباشید، به احتمال زیاد در خرید آن دچار مشکل خواهید شد. در قدم اول سعی کنید خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید. چرا که تشخیص انواع مرغوب این محصول نیاز به تجربه دارد. گاهی اوقات افراد سودجو برای سود بیشتر اقدام به ترکیب برنج های با کیفیت با ارقام ضعیف می کنند. این موضوع هنگام پخت خود را نشان خواهد داد. به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از خرید اصلی، حتما میزان کمی از آن را به عنوان نمونه تهیه کرده و پخت نمایید. در این صورت بهتر می توانید در مورد کیفیت و اصالت آن قضاوت نمایید.

ادامه مطلب

همه چیز درمورد سبزی پلو

همه چیز در مورد سبزی پلو – از انتخاب برنج تا روش پخت

سبزی پلو از آن دست غذاهای اصیل ایرانی است که با هر سلیقه ایی سازگار است. پخت سبزی پلو در روز عید نوروز بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می گیرد. برای پخت این غذای خوشمزه از هر نوع برنج مرغوب ایرانی می توانید استفاده نمایید. اگر نکات پخت برنج را رعایت کنید حتی با برنج نیم دانه هم می توان بهترین و خوشمزه ترین سبزی پلو را پخت کرد. در قدم بعدی باید در انتخاب سبزی دقت کنید. روش های مختلفی برای طبخ این غذا وجود دارد. در برخی از استان ها با بهره گیری از سبزی های محلی و خاص، عطری و طعمی متفاوت از آن را می توان چشید. به طور سنتی و اصیل این غذا در کنار ماهی سرو می شود.

ادامه مطلب

تفاوت برنج نیم دانه و لاشه

برنج نیم دانه به برنجی گفته می شود که از نظر اندازه کوچکتر از برنج دانه است. به طور کلی برنج از نظر سایز و اندازه به سه دسته کلی دانه، لاشه و نیم دانه تقسیم بندی می شود. منظور از برنج دانه همان برنجی است که پس از برداشت و برنجکوبی به طور کاملا سالم حاصل می شود. در نیم دانه، دانه برنج شکسته می شود و از لحاظ طول کوتاه تر از دانه سالم است. به برنجی که اندازه آن از نیم دانه بیشتر و از دانه کمتر است، لاشه گفته می شود. برنج دانه اقلام متفاوتی دارد. برخی از آنها به عنوان برنج های اصیل ایرانی به شمار می آیند و از این رو بیشتر برای پذیرایی و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در این صفحه می توانید از آخرین قیمت برنج مطلع گردید

ادامه مطلب

برنج لاشه چیست؟

برنج لاشه نامی است که هنگام خرید برنج احتمالا با آن مواجه شده اید. اگر می خواهید معنای برنج لاشه را بدانید، در قدم اول باید با انواع این محصول آشنا شوید. برنج محصولی است که به شیوه های مختلف تقسیم بندی می شود. در یک طبقه بندی این محصول به دو دسته کشت اول و دوم تقسیم بندی می شود. منظور از کشت و یا برداشت اول، برنجی است که به طور سنتی در بهار کاشت شده و در تابستان برداشت می شود. کشت دوم بلافاصله پس از برداشت اول انجام شده و در پاییز محصول درو می شود. از سویی دیگر برنج به دو گروه پرمحصول و سنتی نیز تقسیم بندی می شود. برنج پرمحصول از انواع اصلاح شده است. برای پرورش این نوع از برنج ها معمولا دو یا چند نوع بذر اولیه را باهم ترکیب کرده تا محصولی با صفات برتر حاصل شود.

ادامه مطلب

برنج ندا چیست؟

از جمله برنج های پرمحصول می توان به برنج ندا اشاره کرد. در واقع باید بدانید که اینگونه از محصولات به عنوان برنج های اصلاح شده نیز معرفی می شوند. با رشد جمعیت و کمبود منابع آبی و زمینی، پژوهشگران سعی می کنند با انتخاب گونه های مختلف برنج، نژادهایی را پرورش دهند که در برابر آفات و حشرات مقاوم بوده و در عین حال در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی تحمل بیشتری نیز داشته باشند. برای خرید برنج ندا از این صفحه استفاده کنید. همچنین در اصلاح محصولات سعی می شود ارزش غذایی آنها حفظ شود و در نهایت هنگام برداشت محصول بیشتری حاصل آید. برنج ندا در هر هکتار نزدیک به هشت تن محصول می دهد. از نظر اقتصادی می توان گفت اینگونه از محصولات هم برای کشاورز مقرون به صرفه است و هم برای مصرف کننده نهایی.

ادامه مطلب