انواع برنج ایرانی

برنج ایرانی- معرفی 10 نوع برنج ایرانی با کیفیت

برنج ایرانی- معرفی 10 نوع برنج ایرانی با کیفیت
زمانی که می خواهید برنج ایرانی بخرید، با اسامی گوناگونی مواجه خواهید شد. چنانچه نسبت به نام و ویژگی های این محصول آشنایی لازم نداشته نباشید، به احتمال زیاد در خرید آن دچار مشکل خواهید شد. در قدم اول سعی کنید خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید. چرا که تشخیص انواع مرغوب این محصول نیاز به تجربه دارد. گاهی اوقات افراد سودجو برای سود بیشتر اقدام به ترکیب برنج های با کیفیت با ارقام ضعیف می کنند. این موضوع هنگام پخت خود را نشان خواهد داد. به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از خرید اصلی، حتما میزان کمی از آن را به عنوان نمونه تهیه کرده و پخت نمایید. در این صورت بهتر می توانید در مورد کیفیت و اصالت آن قضاوت نمایید.

برنج ایرانی طارم

برنج طارم از جمله ارقام با کیفیت برنج ایرانی است. استان های گیلان و مازندران به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب، بیشترین میزان کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند. این محصول از نظر طعم، پخت، عطر و ماندگاری کیفیت خوبی دارد. از نظر ظاهری می توان گفت رنگی سفید داشته که به کرم نیز متمایل است و قدی کشیده دارد. البته جالب است بدانید که اصل و مبدا این محصول مربوط به طارم زنجان است. این منطقه از نظر آب وهوایی سردتر بوده و از رطوبت کمتری برخوردار است. به همین دلیل کشاورزان از میزان سم کمتری برای پرورش آن استفاده می کنند.
در بازار با انواع مختلفی از این برنج مواجه خواهید شد که از آن جمله می توان به طارم هاشمی، طارم فریدونکنار، طارم کشت دوم، طارم سنگی، طارم دم سیاه، طارم عطری و طارم استخوانی اشاره کرد. اسامی گوناگونی که برای این محصول در نظر گرفته می شود، تنها نشان دهنده منطقه کشت آن است. گاهی اوقات نیز برنج ها با نام کشاورزان به بازار معرفی می شوند. مانند برنج علی کاظمی، هاشمی، حسن سرایی و… .

در این صفحه می توانید از آخرین قیمت برنج مطلع گردید

برنج ایرانی هاشمی

از انواع مرغوب برنج ایرانی می توان به هاشمی اشاره کرد. این محصول برای اولین بار در استان گیلان کشت و برداشت شد. از نظر ظاهری می توان گفت قد آن نسبت به سایر ارقام دیگر بلندتر است. این محصول به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع برنج ایرانی به شمار می آید. طول دانه های آن در حالت خام به 7 تا 8 میلیمتر می رسد و در دو نوع سرد و گرم به بازار عرضه می شود. تفاوت این دو برنج به زمان برداشت آنها باز می گردد. برنج سرد هاشمی یک هفته تا ده روز زودتر برداشت می شود و از درجه کیفی بهتری برخوردار است. ساقه های برنج هاشمی بلند و نازک بوده و به همین دلیل کرم ساقه خوار نمی تواند در آن لانه گزینی کند، به همین دلیل از میزان سم کمتری برای پرورش آن استفاده می شود.
برای کشت این برنج زمین باید قوی باشد تا بتواند خوشه های آن را سرپا نگه دارد و به اصطلاح ساقه برنج نخوابد. خوابیدن ساقه برنج مساوی است با زحمت و کار بیشتر. اصالت این محصول به برنج بینام باز می گردد. به همین دلیل کیفیت بسیار خوبی در عطر، طعم و ماندگاری دارد.

برنج ایرانی هاشمی

برنج ایرانی طارم هاشمی

از دیگر انواع برنج ایرانی می توان به طارم هاشمی اشاره کرد. این محصول ترکیبی از دو برنج با کیفیت و مرغوب ایرانی است. منظور از طارم هاشمی این نیست که دانه های پس از برداشت به نسبتی خاص با هم شوند. بلکه از همان ابتدا شالیکاران بذر این دو رقم را با هم ترکیب کرده و پرورش می دهند. برنج طارم هاشمی از جمله محصولاتی است که به دلیل اندازه، عطر و طعم همواره مورد توجه افراد قرار گرفته است. عطر و طعم این محصول به طارم اصلی و محلی بسیار شبیه است. این رقم به دلیل ساختار خاصی که دارد، نسبت به ارقام دیگر در برابر کم آبی و آفت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد.

برنج ایرانی طارم هاشمی

برنج ایرانی ندا

برنج ندا از انواع برنج ایرانی اصلاح شده است. در اینگونه از محصولات به دلیل مقاوم کردن محصول در برابر کم آبی، آفت، حشرات و همچنین بازدهی بیشتر ارقام مختلفی از برنج با هم ترکیب می کنند. این محصول ترکیبی از برنج حسن سرایی، طارم سنگی و آمل 3 است. می توان گفت در بین ارقام اصلاح شده، برنج ندا از کمترین میزان قیمت برخوردار است. این محصول به لحاظ ظاهری بسیار شبیه برنج طارم است. در بسیاری از موارد از بی تجربه بودن افراد سوء استفاده شده و این برنج به عنوان طارم به آنها فروخته می شود. رنگ دانه های آن سفید شفاف است و طول آن به طور تقریبی بین 6 تا 7 میلیمتر است.

برنج ایرانی ندا

برنج ایرانی کشت دوم طارم

از دیگر انواع برنج ایرانی می توان به طارم کشت دوم اشاره کرد. این محصول بیشتر در فریدونکنار به عمل می آید. این محصول بلافاصله پس از برداشت اول، در تابستان کاشت شده و در پاییز برداشت می شود. بسیاری از شالیکاران اعتقاد دارند به دلیل بهره گیری از باران های پاییزی، برنج طارم کشت دوم از عطر بیشتری برخوردار هستند. از دیگر خصوصیات مهم کاشت برنج در فریدونکنار می توان به عدم استفاده از سم در محصولات اشاره کرد. این موضوع به دلیل حضور پرندگان مهاجر در این منطقه است. به همین دلیل قیمت این محصولات بیشتر از انواع دیگر است.

برنج ایرانی شیرودی

برنج شیرودی از دیگر انواع برنج ایرانی اصلاح شده است. این محصول ترکیبی از رقم دیلمانی و خزر است. در بین محصولات اصلاح شده می توان گفت جزء با کیفیت ترین ها به شمار می آید. دانه های این محصول پس از پخت کمی سفت هستند. در حالی که در نوع طارم، دانه ها قد کشیده و نرم هستند. بهترین راه حل برای تشخیص برنج شیرودی از طارم پخت آن است. از نظر ظاهری باید گفت دانه های شیرودی نازک هستند و زمانی که آنها را زیر دندان قرار می دهید عطری را حس نخواهید کرد. این برنج بیشتر در شهرهای آمل، تنکابن و چالوس پرورش داده می شود.

برنج ایرانی فجر

برنج فجر از دیگر انواع برنج ایرانی اصلاح شده است. این محصول نیز مانند دیگر ارقام پرمحصول از نظر طعم و عطر به انواع طارم و هاشمی نمی رسد. اما می توان گفت در گروه خود از کیفیت خوبی برخوردار است. دانه های آن خنجری شکل بوده و رنگ سفید کدری دارد. دانه ها اندازه متوسطی داشته و پس از پخت اصطلاحا قد کشیده و ری می کنند. این برنج می تواند گزینه ایی مناسب برای مصرف روزانه خانوار باشد. برنج فجر بیشتر در شالیزارهای آمل و فریدونکنار مازندران کشت و برداشت می شود.

برنج ایرانی فجر

برنج ایرانی صدری

یکی از باکیفیت ترین ارقام برنج ایرانی، صدری است. این محصول در استان گیلان پرورش داده می شود و به طور کلی می توان آن را به سه دسته تقسیم کرد: صدری دم سیاه، دم زرد و دم قرمز. اگر به دنبال برنجی هستید که از آن برای مهمانی استفاده کنید برنج صدری دم سیاه یکی از بهترین انتخاب ها است. این محصول مخصوص آن دسته از افرادی است که در خرید برنج بسیار حساس هستند. عطر، طعم، ماندگاری و قد این برنج بی نظیر است. از نظر ظاهری دانه های این برنج قدی کشیده داشته و رنگ آنها سفید استخوانی است.

برنج ایرانی صدری

برنج ایرانی علی کاظمی

از دیگر انواع مرغوب برنج ایرانی، برنج علی کاظمی است. فقط در گیلان است که اینگونه ساده برنج ها نامگذاری می شوند. این محصول اولین بار توسط کشاورزی به همین نام شناسایی و پرورش داده شد. رقم پایه این برنج به بینام باز می گردد، اما به لحاظ عطر، طعم، کیفیت و کمیت برتر از آن است. دانه های آن نسبت به نوع هاشمی و دم سیاه قدی کوتاه دارند، اما به جرات می توان گفت طعم آن این ضعف را جبران کرده است. از نظر ظاهری رنگ آن سفید کرمی است. اندازه دانه در حالت خام حدود 7 میلیمتر بوده و پس از پخت به 11 میلیمتر می رسد.

برنج ایرانی حسن سرایی

برنج ایرانی حسن سرایی از انواع برنج صدری به شمار می آید. این برنج در گیلان کشت می شود. انواع مرغوب برنج ایرانی دارای ویژگی هایی مانند عطر، طعم، ماندگاری پس از پخت و قد کشیدن هستند. این ویژگی ها در هر رقم با میزانی متفاوت دیده می شود. برنج حسن سرایی از آن دست محصولاتی است که این ویژگی ها را به شدت در خود دارد. تشخیص انواع برنج مرغوب از عهده هر کسی برنمی آید، تنها باید آنها را دیده و خورده باشید تا بتوانید تفاوت ویژگی های آن را درک نمایید. به همین دلیل پیشنهاد می شود خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید تا طعم واقعی برنج های مرغوب ایرانی را بچشید.

برنج ایرانی حسن سرایی

خرید برنج ایرانی

برای خرید انواع برنج ایرانی تنها کافی است به سایت شالی کوب مراجعه کنید. در این فروشگاه اینترنتی مجموعه ایی از انواع مرغوب برنج ایرانی گردآوری شده است. با مراجعه به سایت می توانید از تخفیفات ویژه نیز بهره مند شوید و محصولات را مقرون به صرفه خریداری نمایید. گروه شالی کوب، اصل بودن محصولات خود را ضمانت کرده و ارسالی ویژه برای مشتریان خود در نظر گرفته است. در این سایت علاوه بر ارائه محصولات می توانید از مجله اینترنتی برنج نیز استفاده نمایید. در این مجله مطالبی مفید در مورد این محصول با ارزش را خواهید خواند.

همه چیز درمورد سبزی پلو

همه چیز در مورد سبزی پلو – از انتخاب برنج تا روش پخت

سبزی پلو از آن دست غذاهای اصیل ایرانی است که با هر سلیقه ایی سازگار است. پخت سبزی پلو در روز عید نوروز بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می گیرد. برای پخت این غذای خوشمزه از هر نوع برنج مرغوب ایرانی می توانید استفاده نمایید. اگر نکات پخت برنج را رعایت کنید حتی با برنج نیم دانه هم می توان بهترین و خوشمزه ترین سبزی پلو را پخت کرد. در قدم بعدی باید در انتخاب سبزی دقت کنید. روش های مختلفی برای طبخ این غذا وجود دارد. در برخی از استان ها با بهره گیری از سبزی های محلی و خاص، عطری و طعمی متفاوت از آن را می توان چشید. به طور سنتی و اصیل این غذا در کنار ماهی سرو می شود.

ادامه مطلب

تفاوت برنج نیم دانه و لاشه

برنج نیم دانه به برنجی گفته می شود که از نظر اندازه کوچکتر از برنج دانه است. به طور کلی برنج از نظر سایز و اندازه به سه دسته کلی دانه، لاشه و نیم دانه تقسیم بندی می شود. منظور از برنج دانه همان برنجی است که پس از برداشت و برنجکوبی به طور کاملا سالم حاصل می شود. در نیم دانه، دانه برنج شکسته می شود و از لحاظ طول کوتاه تر از دانه سالم است. به برنجی که اندازه آن از نیم دانه بیشتر و از دانه کمتر است، لاشه گفته می شود. برنج دانه اقلام متفاوتی دارد. برخی از آنها به عنوان برنج های اصیل ایرانی به شمار می آیند و از این رو بیشتر برای پذیرایی و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در این صفحه می توانید از آخرین قیمت برنج مطلع گردید

ادامه مطلب

برنج لاشه چیست؟

برنج لاشه نامی است که هنگام خرید برنج احتمالا با آن مواجه شده اید. اگر می خواهید معنای برنج لاشه را بدانید، در قدم اول باید با انواع این محصول آشنا شوید. برنج محصولی است که به شیوه های مختلف تقسیم بندی می شود. در یک طبقه بندی این محصول به دو دسته کشت اول و دوم تقسیم بندی می شود. منظور از کشت و یا برداشت اول، برنجی است که به طور سنتی در بهار کاشت شده و در تابستان برداشت می شود. کشت دوم بلافاصله پس از برداشت اول انجام شده و در پاییز محصول درو می شود. از سویی دیگر برنج به دو گروه پرمحصول و سنتی نیز تقسیم بندی می شود. برنج پرمحصول از انواع اصلاح شده است. برای پرورش این نوع از برنج ها معمولا دو یا چند نوع بذر اولیه را باهم ترکیب کرده تا محصولی با صفات برتر حاصل شود.

ادامه مطلب

برنج ندا چیست؟

از جمله برنج های پرمحصول می توان به برنج ندا اشاره کرد. در واقع باید بدانید که اینگونه از محصولات به عنوان برنج های اصلاح شده نیز معرفی می شوند. با رشد جمعیت و کمبود منابع آبی و زمینی، پژوهشگران سعی می کنند با انتخاب گونه های مختلف برنج، نژادهایی را پرورش دهند که در برابر آفات و حشرات مقاوم بوده و در عین حال در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی تحمل بیشتری نیز داشته باشند. برای خرید برنج ندا از این صفحه استفاده کنید. همچنین در اصلاح محصولات سعی می شود ارزش غذایی آنها حفظ شود و در نهایت هنگام برداشت محصول بیشتری حاصل آید. برنج ندا در هر هکتار نزدیک به هشت تن محصول می دهد. از نظر اقتصادی می توان گفت اینگونه از محصولات هم برای کشاورز مقرون به صرفه است و هم برای مصرف کننده نهایی.

ادامه مطلب

طرز پخت برنج طارم

با پخت برنج طارم عطر و بوی واقعی برنج ایرانی را در خانه تجربه خواهید کرد. این برنج از انواع مرغوب بوده و طعمی دلچسب و لذیذ دارد. پخت برنج طارم به هر صورتی که باشد مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

گرچه طرز پخت برنج طارم به ظاهر ساده می آید، اما اگر نکات مربوط به آن رعایت نشود یا برنج شفته می شود و یا اینکه مغز آن خوب پخته نمی شود. از رایج ترین شیوه های پخت برنج کته است. کته به اشکال گوناگون طبخ می شود. آنچه که در این شیوه پخت باید به آن توجه کرد تنظیم آب برنج است. عده ای با استفاده از بند انگشت میزان آب آن را اندازه گیری می گیرند، اما استفاده از پیمانه شیوه ایی راحت تر است. برای پخت برنج طارم بهتر است یکی دو ساعت قبل از پخت آن را خیس دهیم.

ادامه مطلب

قیمت برنج

قیمت برنج + جدول

قیمت انواع برنج ایرانی در بازار + جدول


با توجه به درخواست کاربران شالی کوب تصمیم بر این گرفتیم تا قیمت برنج ایرانی را برای شما در این صفحه قرار دهیم.

قیمت به روز برنج شمال و ایرانی

نام برنجقیمت هر کیلو
برنج طارم18.500 تومان
برنج فجر15.500 تومان
برنج شیرودی13.500 تومان
برنج کشت دوم طارم15.000 تومان
برنج لاشه طارم13.000 تومان

ادامه مطلب

برنج تقلبی

برنج تقلبی چیست؟

برنج تقلبی چیست؟
برنج تقلبی از آن دست محصولاتی است که از بازار مصرف ایران سوءاستفاده کرده است و توسط عده ایی دلال پا به سفر مردم گذاشته است. به دلیل قیمت بالایی که برنج ایرانی دارد، بسیاری از مردم رو به استفاده از برنج های ارزان آورده اند که با نام های مختلف در بازار تبلیغ و عرضه می شوند.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

ادامه مطلب

خرید عمده برنج

چه برنجی بخریم؟

چه برنجی بخریم؟
برنج قوت اصلی مردم ایران است و همیشه بهترین نوع آن را پرورش داده و مصرف کرده اند. در این سال ها به دلیل واردات بی حساب و کتاب، قیمت بالای برنج اصیل ایرانی و پایین آمدن قدرت خرید باعث شده تا مردم به سختی بتوانند این محصول اصیل ایرانی را بر سر سفره های خود داشته باشند. از سویی دیگر دلالانی در بازار وجود دارند که اقدام به خرید این محصول از کشاورزان کرده و سپس انواع و اقسام نام های تجاری را بر روی آن میگذارند.

ادامه مطلب

برنج کشت دوم چه نوع برنجی است؟

چند سالی است که صحبت از برنج کشت دوم و عطر و بوی آن در برنج فروشی ها رایج است. به طور معمول کشت برنج در اوایل فصل بهار شروع شده و در اواسط فصل تابستان برداشت می شود. پس از این دوره در فصل پاییز و زمستان به زمین استراحت می دهند تا برای کشت برنج در سال آینده آماده شود. البته در این مدت زمان ممکن است از زمین برای کاشت محصولاتی دیگر کشاورزی نیز استفاده شود. به کاشت و برداشت برنج در فصل بهار و تابستان کشت اول می گویند که البته ممکن است آن را با عنوان چین اول نیز بشنوید.

ادامه مطلب

12