بلاگ

طریقه پخت برنج فجر

طریقه پخت برنج فجر
برنج فجر از انواع رقم های پرمحصول به شمار می آید. ممکن است این نوع محصولات را با عنوان برنج های اصلاح شده نیز بشنوید. به دلیل کمبود منابع آبی و خاکی، پژوهشگران در صدد تولید محصولاتی هستند که در برابر خشکی، آفت و حشرات مقاومت داشته باشند و در عین حال محصول از نظر کمیت بازدهی خوبی داشته باشد. از برنج های اصلاح شده عطر و طعم برنج های اصیل سنتی ایرانی را انتظار نداشته باشید.

اما به جرات می توان گفت از انواع برنج های خارجی از کیفیت بهتری برخوردار هستند. برنج فجر در شهرهای استان مازندران پرورش داده می شود. از جمله این شهرها می توان به آمل و فریدونکنار اشاره کرد. از نظر ظاهری می توان گفت قدی متوسط داشته و به شکل خنجر است. رنگ دانه خام آن سفید کدر است. این محصول پس از پخت قد کشیده و اصطلاحا ری می کند.
نسبت به سایر ارقام پرمحصول دیگر باید گفت برنج فجر از عطر و طعم بهتری برخوردار است. خرید و پخت آن به عنوان غذای اصلی و روزانه مورد توجه قرار گرفته است.

پخت برنج فجر

پخت برنج فجر به روش کته

برای پخت برنج فجر به صورت کته بهتر است ابتدا آن را با آب ولرم بشویید. سپس اجازه دهید برای چند ساعتی در آب و نمک خیس داده شود. هرگز برنج خیس داده شده را دوباره نشویید. با این کار دانه های آن شکسته می شوند. میزان نمک را می توانید با چشیدن آب، به درستی تنظیم کنید. برای پخت کته، به ازای هر پیمانه برنج یک پیمانه آب در نظر بگیرید. اگر می خواهید برنج نرم تری داشته باشید، بهتر است در انتها به اندازه نصف پیمانه آب بیشتری اضافه کنید. چنانچه مایل باشید می توانید از مقداری کره و یا روغن نیز هنگام پخت استفاده نمایید. شعله گاز را روی ملایم تنظیم کنید و اجازه دهید دانه های برنج به آرامی فرآیند پخت را طی کنند. پس از اینکه آب آن تبخیر شد، یک دمکنی بر روی درب قابلمه گذاشته و اجازه دهید برنج فجر کاملا پخته شود.

پخت برنج فجر به روش کته

این روش ساده ترین شیوه پخت برنج فجر است که به راحتی می توان از پلوپز نیز استفاده کرد. چنانچه دمای پلوپز را به درستی تنظیم کنید، در نهایت یک برنج کته با ته دیگی ساده اما ترد و برشته خواهید داشت. برای پخت برنج فجر می توانید از روش دو دیگ نیز استفاده نمایید. در این روش اجازه دهید آب برنج تبخیر شود، اما فرآیند پخت به طور کامل انجام نشود. تبخیر آب باید به حدی برسد که به راحتی بتوانید آن را هم بزنید. قابلمه ایی دیگر انتخاب کنید و در آن مقداری کره و یا روغن بریزید. کمی به آن زردچوبه اضافه کرده و مقداری از برنج قابلمه اول را به عنوان ته دیگ روی کره بریزید، سپس همه دانه ها را به دیگ دوم منتقل کنید. بر روی درب قابلمه دم کنی گذاشته و اجازه دهید برنج بخار بیفتد. با این روش ته دیگ به صورت آبکش پخت خواهد شد.

پخت برنج فجر ، لا به لا پلو


چنانچه بخواهید برنج فجر را به صورت کته و لا به لا پلو طبخ نمایید، بهتر است از روش کته دو دیگ استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می شود با توجه به میزان رطوبتی که مواد میانی برنج دارند، پیمانه آب را کمتر در نظر بگیرید. در غیر این صورت با پلویی شفته مواجه خواهید شد. برای پخت غذاهایی مانند استانبولی و یا دمی گوجه، می توانید از روش ساده پخت برنج کته استفاده نمایید. در این حالت نیز بهتر است به پیمانه آب توجه داشته باشید.

پخت برنج فجر ، لا به لا پلو

چنانچه بخواهید لابه لا پلو را به صورت آبکش تهیه نمایید. پس از آبکش کردن برنج فجر می توانید یک لایه برنج در قابلمه ریخته و یک لایه مواد میانی. چنانچه مایل باشید می توانید در این مرحله برنج و مواد را به صورت کاملا یکدست با هم مخلوط کرده و سپس دم کنید. در پخت برخی از پلوها، مانند سبزی پلو بهتر است سبزیجات به صورت خام به برنج اضافه شود. در این صورت رنگ سبز سبزی به دانه ها منتقل می شود و نمایی اشتهاآور به سبزی پلو می دهند.

پخت برنج فجر به شیوه آبکش

برای پخت برنج فجر به شیوه آبکش، در ابتدا بهتر است مانند کته، برنج را با آب ولرم بشویید و سپس در مخلوط آب و نمک دانه های برنج را چند ساعتی خیس دهید. بهتر است نمک آن را کمی بیشتر در نظر بگیرید، چون در مرحله آبکش کردن نمک و نشاسته برنج شسته می شوند. قابلمه ایی مناسب انتخاب کرده و مقداری آب در آن بریزید، اجازه دهید آب جوش بیاید. سپس برنج فجر خیس داده شده را درون آب جوش ریخته و اجازه دهید دانه های آن نرم شوند. برای این منظور بهترین روش این است که چند دانه را زیر دندان قرار داده تا به درستی بفهمید که آیا مغز دانه های آن پخته شده است یا خیر؟ چنانچه دانه ها را زود آبکش کنید، در نهایت با پلویی سفت مواجه خواهید شد و چنانچه دانه های برنج فجر بیش از حد نرم شده باشد، پلویی شفته خواهید داشت.

پخت برنج فجر به شیوه آبکش

جهت آبکش کردن برنج فجر بهتر از آبکش مناسب استفاده نمایید. آبکش باید ظرفیت کافی داشته باشد. چنانچه از آبکش های کوچک برای حجم زیاد برنج استفاده نمایید، زمینه را برای خفگی و شل شدن آن مهیا خواهید کرد. پس از آبکش کردن، بهتر است مقداری آب ولرم بر روی آن بگیرید تا نمک و نشاسته اضافی آن شسته شود. چنانچه از آب سرد استفاده کنید، دمای برنج پایین آمده و در نهایت پخت خوبی نخواهید داشت. برای ته دیگ می توانید از برنج، نان، کاهو، سیب زمینی و … استفاده نمایید. برای این منظور کافی است در ابتدا کمی کره در ته قابلمه ریخته و سپس با توجه به ذائقه خود نوع ته دیگ را انتخاب نمایید. عده ایی هنگام پخت برنج آبکش، کره داغ کرده بر روی برنج می ریزند. به این ترتیب غذایی چرب خواهید داشت.

پخت برنج فجر به صورت ته چین

چنانچه بخواهید یک ته دیگ ته چینی داشته باشید، باید پس از مرحله آبکش کردن برنج فجر، مواد آن را در ظرفی جداگانه تهیه نمایید. برای ته چین به ماست، زرده تخم مرغ و زعفران نیاز دارید. در ظرفی جداگانه کاملا آنها را با کمی نمک کاملا با هم مخلوط کنید. چنانچه مایل باشید می توانید از ماست چکیده نیز استفاده نمایید. سپس مقداری از برنج آبکش شده را درون مواد ته چین بریزید. از آنجا که این مواد دارای رطوبت هستند، بهتر است کمی دانه های برنج را سفت تر آبکش کنید تا ته چینی خوشمزه و خوش پخت داشته باشید. یک قابلمه مناسب انتخاب کرده و مقداری کره و یا روغن درون آن بریزید. سپس برنج ته چین را به صورت کاملا فشرده و یکدست در کف قابلمه بریزید. ته دیگ ته چین در عین اینکه باید منسجم باشد، نباید شل و شفته طبخ شود.

پخت برنج فجر به صورت ته چین

سپس بقیه برنج سفید را بر روی آن بریزید. روی درب قابلمه دم کنی گذاشته و اجازه دهید برنج بخار بیفتد. برای این منظور بهتر است از قابلمه های نچسب استفاده نمایید.

پخت برنج فجر به صورت قالبی

اگر می خواهید به شیوه ایی متفاوت و هنرمندانه برنج فجر را پخت نمایید، بهتر است از شیوه قالبی استفاده نمایید. برای این منظور بهتر است کمی برنج را نرم تر پخت نمایید. از هر ظرفی برای قالب می توانید استفاده کنید. ابتدا با کمی کره تمامی سطح داخلی قالب را چرب کنید. سپس مقداری از برنج پخته شده را با زعفران و کره داغ کرده مخلوط کنید و آن را به صورت فشرده در کف قالب بریزید. چنانچه مایل باشید می توانید از لبو نیز برای رنگی کردن برنج استفاده نمایید. در این صورت می توانید بر روی لایه زعفرانی که به رنگ زرد است، مقداری برنج با رنگ قرمز بریزید و در نهایت برنج سفید را به عنوان لایه آخر در نظر بگیرید. ظرفی مناسب در نظر گرفته و به آرامی برنج را برگردانید. می توانید با مقداری پسته، کشمش و زرشک آن را تزیین نمایید.

پخت برنج فجر به صورت قالبی

برنج فجر و فوت و فن های پخت برنج
گاهی اوقات هنگام پخت برنج فجر ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم. برخی از آنها با ترفندهایی قابل حل هستند. برای مثال ممکن است پس از آبکش و دم کردن برنج متوجه شوید که دانه های برنج سفت است و مغز آن به خوبی پخته نشده است. این امر به این دلیل است که زمان آبکش کردن، دانه ها از پخت کافی برخوردار نبوده و آنها را خیلی زود آبکش کرده اید. برای این مشکل از کناره های قابلمه کمی آب اضافه کنید، تبخیر آب به پخت برنج کمک خواهد کرد. البته بهتر است این کار را با مقدار آب کم به دفعات انجام دهید. در این حالت به احتمال زیاد ته دیگ مناسبی نخواهید داشت اما فرآیند پخت کامل خواهد شد.
شاید بخواهید برنج فجر را به گونه ایی طبخ نمایید که خبری از ته دیگ نباشد. برای این منظور قابلمه ایی مناسب انتخاب کرده و مقداری آب در آن بریزید. برنج آبکش شده را در آبکشی مناسب ریخته و آن را داخل دیگ قرار دهید. برای این منظور باید از آبکش های فلزی استفاده نمایید. اندازه آن باید به گونه ایی باشد که کاملا درون قابلمه قرار گیرد و در عین حال انتهای آن با کف قابلمه و آب درون آن تماسی نداشته باشد. درب دیگ را دمکنی گذاشته و اجازه دهید با تبخیر آب ، برنج پخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *