بلاگ

برنج کشت دوم چه نوع برنجی است؟

چند سالی است که صحبت از برنج کشت دوم و عطر و بوی آن در برنج فروشی ها رایج است. به طور معمول کشت برنج در اوایل فصل بهار شروع شده و در اواسط فصل تابستان برداشت می شود. پس از این دوره در فصل پاییز و زمستان به زمین استراحت می دهند تا برای کشت برنج در سال آینده آماده شود. البته در این مدت زمان ممکن است از زمین برای کاشت محصولاتی دیگر کشاورزی نیز استفاده شود. به کاشت و برداشت برنج در فصل بهار و تابستان کشت اول می گویند که البته ممکن است آن را با عنوان چین اول نیز بشنوید.


در برخی از مناطق شمالی ایران، پس از اینکه کشاورزان در مرداد ماه اقدام به درو محصول کردند، دیگر به زمین استراحت نداده و بلافاصله شروع به کشت دوم برنج می کنند. برنج کشت دوم در مرداد ماه کاشت شده و در اواسط پاییز درو می شود که به چین دوم نیز مشهور است. در این روش کشاورزان سعی میکنند از بذرهای زودرس استفاده کنند تا قبل از رسیدن هوای سرد زمستان محصول به بار بنشیند و قابل درو کردن باشد.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

برنج کشت دوم چیست ؟

کشاورزان مازندرانی، بیشتر از سایر کشاورزان دیگر به پرورش برنج کشت دوم توجه می کنند. این امر شاید به دلیل شرایط آب و هوایی و میزان دسترسی آنها به منابع آبی باشد. از آنجا که کشت دوم برنج در تابستان آغاز می شود و زمین در دو هفته اول نیاز به آب فراوان دارد، گرمای هوا باعث تبخیر شدن آب می شود، به همین دلیل گروهی از کارشناسان اعتقاد دارند برنج کشت دوم به لحاظ آبیاری با مشکل مواجه است و به منظور حفظ منابع آبی باید کشت آن متوقف شود. اما کشاورزانی که از این روش استفاده می کنند معتقدند که برنج کشت دوم فقط در ابتدای کاشت که مدت آن به دو هفته می رسد نیاز به آبیاری داشته و در بقیه سال از بارش باران پاییزی برای سیراب کردن آن استفاده می شود و بنابراین تاثیر منفی در بر روی منابع آبی نخواهد گذاشت. این کشاورزان اعتقاد دارند، برنج کشت دوم عطر و طعم بهتری نسبت به برنج کشت اول دارد.

برنج کشت دوم و باید و نبایدهای آن

در برنج کشت دوم علاوه بر میزان مصرف آب، چندین موضوع دیگر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. یکی از پرسش هایی که در این زمینه وجود دارد میزان سمی است که در برنج کشت دوم استفاده می شود. به طور کلی گفته می شود در این شیوه، از سم کمتری استفاده می شود چون در کشت اول زمین نسبت به حشرات و آفات مقاوم شده است. یکی از دلایلی که سبب می شود تا مردم نسبت به خرید برنج کشت دوم اقدام کنند همین موضوع است، اما در کنار مسئله استفاده از کودهای شیمیایی مطرح می شود. در برنج کشت دوم به منظور تامین نیاز خاک و رشد سریع برنج از کودهای شیمیایی استفاده شده و همین امر کارشناسان را نسبت به برنج کشت دوم حساس کرده است. استفاده از کودهای شیمیایی در دراز مدت باعث بر هم زدن تعادل مواد آلی و معدنی خاک می شود.

برنج کشت دوم چه برنجی است؟

برای اینکه زمین توانایی پرورش گیاه را در خود داشته باشد نیاز به استراحت دارد. در حالی که در این روش با استفاده از کودهای شیمیایی به آن فشار وارد شده و همین امر باعث می شود تا به مرور خاک فقیر شود و دیگر توانایی کشت محصول را نداشته باشد. چنانچه زمین قوی نباشد قادر به سرپا نگه داشتن خوشه های برنج نخواهد بود و خوشه ها بر روی زمین خواهند افتاد. همین امر باعث می شود تا شرایط برای رشد و تکثیر آفت برنج فراهم شود و در نتیجه محصول کیفیت قابل قبولی نداشته باشد. بحث در مورد برنج کشت دوم بین کشاورزان و کارشناسان به نقطه مشترکی نرسیده است. نظر کشاورزانی که به طور عملی در زمین مشغول به کار هستند، با نظر کارشناسانی که به طور علمی موضوع را بررسی می کنند، یکی نیست و هر کدام بر درستی نظر خود پافشاری دارند. برنج کشت دوم بیشتر توسط کشاورزان مازندرانی به عمل می آید.

برنج کشت دوم بهتر است یا کشت اول؟

این سوالی است که ممکن است هنگام خرید برنج با آن مواجه شوید. واقعیت این است که برای برنج خوب ویژگی های خاصی درنظر گرفته می شود مانند، عطر، طعم ، ژن محصول، مغذی و مقوی بودن زمین، میزان سم و کود شیمیایی به کار برده شده، ارگانیک بودن آن، یکدست بودن محصول و ماندگاری آن پس از پخت. تمام این ویژگی هم در برنج کشت اول وجود دارد و هم در برنج کشت دوم. بنابراین به طور خاص نمی توان این دو نوع محصول را ازهم جدا کرد و یکی را به دیگری برتری دارد. برای خرید یک برنج با کیفیت باید به مواردی که در بالا به آن اشاره شد توجه کرد وگرنه نمی توان صرفا نوع کاشت را دلیل برتری یکی بر دیگری دانست. امروزه آسان ترین روش برای مبارزه با آفات استفاده از انواع سم است.هر چه میزان سم بکار رفته شده در این محصول کمتر باشد به همان میزان ارزشمند تر خواهد بود، چون در آن صورت بیشتر برنج خواهیم خورد تا سم.

برنج کشت دوم چیست؟

گرچه گفته می شود در برنج کشت دوم از سم کمتری استفاده می شود، اما این موضوع زمانی قابل اعتماد خواهد بود که کشاورز اصول استفاده از آن را رعایت کند. زمینی که یکبار به منظور مبارزه با آفت ها مورد سمپاشی قرار گرفته است دیگر نیاز چندانی به سمپاشی دوباره نخواهد داشت. این در حالی است که به منظور برداشت محصولی بی عیب و نقص احتمال استفاده از سم در کشت دوم برنج دور از انتظار نخواهد بود. شاید در آبان ماه محصولی یکدست و بدون آفت درو شود، اما بی شک سم در درون ساقه های برنج وجود دارد و از آن طریق وارد سفره های ما خواهد شد. بنابراین کشت دوم برنج زمانی مطلوب و ایده آل است که اصول آن رعایت شود. در حال حاضر هیچ ارگان مسئولی در رابطه با برنج کشت دوم و اصول و قواعد مطالب قابل استنادی را ارائه نکرده است که بتوان با توجه به آن استانداردهای آن را بیان و اجرا کرد.

برنج کشت دوم در مازندران و گیلان

برنج کشت دوم برای اولین بار در فریدونکنار استان مازندران کشت شد و سپس سایر قسمتهای این استان نیز شروع به کشت دوم برنج نمودند. در حال حاضر نیز این استان بیشترین میزان برنج کشت دوم را دارد و سعی می کند از برج های گرم و زود رس مانند طارم بینام استفاده نمایند. چون کیفیت، عطر، طعم و ماندگاری این برنج تایید شده است. در این میان شاید برنج کشت دوم فریدونکنار از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد چون در آن از کمترین میزان سم استفاده می شود. این موضوع به دلیل نوع منطقه فریدونکنار است. این شهر هم ساله پذیرای پرندگان مهاجر است و از این رو در شالیزارها از سم استفاده نمی شود. شاید به همین دلیل باشد که عطر و طعم برنج کشت دوم در این منطقه بهتر از سایر قسمتهای استان مازندران باشد. خوب است بدانید که از برنج کشت دوم در این استان با نام دونوج یاد می شود.

برنج کشت دوم به چه معنی است؟

اگر به دنبال برنج کشت دوم در استان گیلان هستید باید بدانید که کشاورزان این استان علاقه ایی به پرورش برنج کشت دوم ندارند و باید گفت این نوع کشت در گیلان مانند مازندران عمومیت و محبوبیت ندارد. یکی از مهمترین دلایل، تامین نبودن منابع آبی برای برنج کشت دوم در تابستان است و همانطور که گفته شد کشاورزان با تبخیر آب مواجه هستند. از این رو به سراغ کشت دوم نمی روند. از سویی دیگر کشاورزان گیلانی تمایل به کاشت برنج دیررس دارند. آنها معتقدند برنج های دیررس از لحاظ کیفیت بسیار بهتر است از برنج های زودرس هستند و از همین رو به دنبال کاشت برنج های دیررس اعلاء می روند. از سویی دیگر کشاورزان گیلانی معتقدند چنانچه از زمین های شالیزار دوبار برای کشت برنج استفاده شود زمین دیگر برای نگه داشتن برنج های دیررس توانی نخواهد داشت و برای جبران آن باید از کود بیشتری استفاده کرد، به همین دلیل آنها ترجیح می دهند یکبار در سال اقدام به کشت برنج نمایند.

مقایسه برنج کشت دوم با برنج کشت اول

اولین تفاوتی که می تواند بین برنج کشت دوم با کشت اول ذکر کرد. زمان کاشت آنها است. برنج کشت اول در اویل بهار و در ماه فروردین صورت می گیرد در حالی که برنج کشت دوم در اواسط و یا اواخر فصل تابستان انجام می شود. نوع کاشت آنها با یکدیگر تفاوتی ندارد. یعنی در هر دوی آنها بذرهای برنج در محلی به نام خزانه تبدیل به نشاء شده و سپس در زمین کاشته می شوند. در کاشت برنج معمولا بذر را مستقیم در زمین نمی کارند. در هر دو روش روش زمین باید آبگیری شود و سپس اقدام به کاشت نمود. کاشت می تواند به صورت دستی و یا مکانیزه صورت بگیرد.
در کشت اول زمین در طول زمستان استراحت می کند اما در برنج کشت دوم این امکان برای زمین مهیا نیست و کشاورزان برای اینکه سریعتر کار انجام شود اقدام به سوزاندن ساقه های به جا مانده از کشت اول می کنند.
در برنج دوم کشاورز همواره نگرانی سرمی هوا خواهدبود، بنابراین سعی میکند در اولین موقعیت اقدام به درو محصول نماید و از سرمای زمستان در امان باشد.

خرید برنج طارم
خرید برنج فجر
خرید برنج ندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *