بلاگ

برنج تقلبی چیست؟

برنج تقلبی

برنج تقلبی چیست؟
برنج تقلبی از آن دست محصولاتی است که از بازار مصرف ایران سوءاستفاده کرده است و توسط عده ایی دلال پا به سفر مردم گذاشته است. به دلیل قیمت بالایی که برنج ایرانی دارد، بسیاری از مردم رو به استفاده از برنج های ارزان آورده اند که با نام های مختلف در بازار تبلیغ و عرضه می شوند.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

دلالان در این رابطه از راهکار های زیادی برای عرضه برنج تقلبی استفاده می کنند. یکی از این ترفندها ترکیب کردن برنج اعلای ایرانی با انواع اقلام برنج تقلبی است. گرچه گفته می شود انواع مختلف برنج از نظر شکل ظاهری با هم تفاوت دارند اما باید اعتراف کرد که تشخیص آن نیاز به مهارت و تجربه دارد که همگان از آن بهره مند نیستند و در نتیجه زمینه سوء استفاده به دلیل ناآگاهی مردم بسیار زیاد است تا حدی که در برخی از فروشگاه های معتبر نیز با این مشکل مواجه هستیم.

برنج تقلبی چیست؟

گاهی چنان برنج تقلبی به مردم عرضه می شود که کارشناسان نیز در این رابطه به بیراه می روند و تنها در محیط آزمایشگاهی قادر به کشف حقیقت هستند. یکی از دلایلی که باعث می شود همچنان برنج تقلبی در بازار وجود داشته باشد این است که هیچ قانونی برای شناسایی ارقام مختلف برنج ارائه نشده است و فروشندگان و تولید کنندگان هیچ اجباری در این زمینه ندارند. در میان برنج های تقلبی شاید نوع برنج چینی را شنیده و شاید آن را خریداری و پخت نیز کرده باشید. شاید ظاهر این برنج های تقلبی شیک و قشنگ باشد اما باید بدانید که در تهیه آنها از مواد اولیه بی کیفیتی استفاده می شود که مصرف آن برای انسان باعث بروز انواع بیماری های خطرناک خواهد شد. بنابراین خرید برنج پرمحصول ایرانی بسیار مطلوب تر از خرید برنج هایی است که مبدا و منشا آنها مجهول است.

تشخیص برنج تقلبی

اگر برنج مرغوب باشد دانه ای های آن یکدست است. یعنی هیچ ترکی در آن نخواهید دید. در حالی که در برنج تقلبی و نامرغوب اگر دقت کنید بر روی دانه های برنج خطوط عرضی را به وضوح خواهید دید. علت این امر سهل انگاری در نگهداری برنج است که معمولا در شالیکوبی ها اتفاق می افتد. اگر برنج پس از برداشت در هوای سرد قرار بگیرد، مقاومت نخواهد داشت و ترک های عرضی بر روی دانه های آنها بوجود خواهد آمد. در این حالت برنج با کمترین میزان فشار شکسته و پودر می شود. برای این منظور کافی است تا دانه برنج را بین دو انگشت خود قرار داده و کمی فشار به آن وارد کنید اگر به راحتی در میان فشار انگشتان شما خرد شد باید نسبت به خرید آن بیشتر دقت کنید. چون در هنگام پخت نیز در برابر حرارت از خود مقاومت نشان نداده و برنج به اصلاح له می شود.

برنج تقلبی چیست؟

این نوع از برنج ها در اصل تقلبی نیستند و برای پختن آش، شله زرد و حلیم اتفاقا گزینه خوبی هستند. می توان آنها را آسیاب کرد و به عنوان آرد برنج استفاده نمود. زمانی از این برنج ها به عنوان برنج تقلبی یاد می شود که با برنج های اعلا ترکیب شده و به بازار و مشتری عرضه می شود. این نوع از برنج ها معمولا از قیمت پایین تری نیز بهره مند هستند. برای تشخیص برنج تقلبی باید در این کار بسیار خبره بود. برای این منظور یا باید با یکی از این افراد به سراغ خریدن برنج برویم و یا اینکه فروشگاه معتبر نه صرفا مشهور را در این زمینه انتخاب کنیم. حتما می دانید که در سالهای اخیر یکی از فروشگاه های مشهور اقدام به فروش برنج تقلبی نموده است که اگر این موضوع پنهان می ماند همچنان به کار خود ادامه می داد.

برنج تقلبی پلاستیکی

برنج تقلبی پلاستیکی یکی از داغ ترین موضوعات در زمینه فروش برنج است. برنج پلاستیکی مربوط به کشور چین است. این کشور از همه چیز نمونه کپی شده را می سازد و در سطوح مختلف استاندارد به بازارهای هدف عرضه می کند. این بار بازار برنج ایران را هدف قرار داده و با برنج پلاستیکی به سراغ سفره های ایرانی آمده است. آنچه که از آن به عنوان برنج تقلبی پلاستیکی یاد می شود در واقع ترکیبی از نشاسته و پلاستیک است که هرگز رنگ شالیزار را به خود ندیده است. مصرف این نوع از برنج ها باعث بوجود آمدن مشکلات گوارشی بسیار زیادی می شود و در عین حال زمینه را برای ابتلا به بیماری های خطرناکی مانند انواع سرطان را فراهم می آورد.

راه تشخیص برنج تقلبی

برنج تقلبی چیست؟

این برنج تقلبی را نمی توان به راحتی تشخیص داد، چون چینی ها از دقیق ترین قالب ها برای آن استفاده می کنند و از آنجا که می دانند برنج اصیل ایرانی دارای عطر خوبی است از اسانس های مخصوصی در این رابطه نیز بهره می برند. بنابراین اگر مانند قدیمی ها مشتی از برنج را در کف دست بگیرید و آنها را بهم بمالید تا عطر برنج را حس کنید مطمئن باشید عطری مانند برنج های اصیل ایرانی را از این برنج تقلبی حس خواهید کرد. البته روش هایی برای تشخیص این برنج تقلبی وجود دارد. برای مثال زمانی که برنج های اصیل ایرانی را می شویید، برنج ها به طور یکدست در کف ظرف قرار می گیرند در حالی که این برنج تقلبی هنگام شستشو به روی آب می آید و ماهیت پلاستیکی بودن خود را نشان می دهد.

برنج تقلبی و دیگر روش های تشخیص آن


از دیگر روش هایی که می توانید برنج پلاستیکی را تشخیص دهید، این است که آنها را به طور مستقیم روی شعله آتش قرار دهید، چنانچه برنج از نوع تقلبی پلاستیکی باشد، بوی پلاستیک آن به راحتی به مشام می رسد و در عین حال هنگام سوختن مانند پلاستیک جمع می شود.از روش های دیگر برای تشخیص این برنج کوبیدن آن است. برای این منظور مقداری از آن را در ظرفی مناسب ریخته و سعی کنید آن را خرد کنید. برنج های اصیل ایرانی در برابر خرد شدن از خود مقاومت نشان نداده و پودر می شوند در حالی که این برنج تقلبی چون منشا پلاستیک دارد در برابر ضربه بسیار مقاوم تر از برنج های واقعی هستند و به راحتی خرد نمی شوند. هسته این نوع برنج ها نیز رنگی زرد دارد .

روش های تشخیص برنج تقلبی

نور خورشید می تواند راهکاری دیگر برای تشخیص این نوع برنج باشد. اگر مقداری برنج اصیل ایرانی را در ظرفی در بسته بریزید و در چند روز در برابر نور خورشید قرار دهید، برنج ها به سرعت کپک زده و از بین می روند، در حالی که اگر برنج تقلبی را در این شرایط قرار دهید تا مدت ها سالم خواهد ماند.

برنج تقلبی و برنج خارجی

برنج محصولی است که از قاره آسیا به دیگر نقاط جهان پراکنده شد. به همین دلیل می توان انواع مختلف آن را در کشورهای آسیایی دید. از جمله کشورهایی که به کشت برنج مشغول هستند می توان به ژاپن، پاکستان، هند، اندونزی و … اشاره کرد. در حال حاضر در بازار ایران با برنج های پاکستانی، تایلندی و هندی مواجه هستیم. برخی از انواع برنج خارجی تقلبی هستند، چون از آرد کردن برنج های درجه 2 و 3 به دست می آیند. در این فرایند برنج هایی که از کیفیت و مرغوبیت کمتری برخوردار هستند را آسیاب کرده و سپس آنها را با قالب برنج، قالب می زنند. به همین دلیل ممکن است از آنها به عنوان برنج قالبی نیز در بازار یاد شود. این نوع از برنج ها، از نظر مردم ایران که طعم واقعی، لذیذ و دلپذیر برنج های اصیل ایرانی را چشیده اند برنج تقلبی است.

برنج تقلبی چیست؟

در واقع باید گفت چینی ها از همین روش برای تولید برنج پلاستیکی کپی برداری کرده اند. این نوع برنج ها ظاهری یکنواخت و یکدست دارند- که دلیل آن به روش تولید قالبی باز میگردد- به همین دلیل در نگاه اول باعث جذب مشتری می شود. این برنج ها همان برنج هایی هستند که برخی از بانوان می گویند هر چقدر می جوشد شفته نمی شود و به همین دلیل در استفاده از آن بی میل نیستند. اما باید بدانید برنج به طور طبیعی تا حدی توانایی مقاومت در برابر گرما و حرارت را دارد و اگر همچنان با جوشیدن شفته نشده و وا نمی رود احتمالا با یک محصول کاملا طبیعی روبرو نیستید. اینگونه از برنج ها از نظر طعم و عطر هیچ امتیازی ندارند و پس از پخت از ماندگاری خوبی نیز برخوردار نیستند. جالب است که بدانید بسیاری از افراد در هضم آن به مشکل برخورد می کنند و با یکبار خوردن، برای همیشه دور آن را خط می کشند.

برنج تقلبی و برنج پرمحصول ایرانی

این برنج تقلبی درست نقطه مقابل برنج های اصیل ایرانی است و هرگز نمی توانند به کیفیت و مرغوبیت آنها برسند. برنج های اصیل ایرانی حتی در نوع ریز آن عطر، طعم و خوش پختی خود را حفظ می کنند. بنابراین اگر قرار است برنجی با قیمت پایین تر خریده شود بهتر است به سراغ برنج های اصلاح شده ایرانی بروید که رنگ شالیزار را به خود دیده اند. از جمله این برنج ها می توان به ندا، شیرودی، خزر و فجر اشاره کرد. از این برنج ها به عنوان محصول پربازده یاد می شود. شاید عطر و طعم برنج های محلی ایرانی را نداشته باشند، اما از برنج تقلبی پلاستیکی و قالبی پاکستانی و هندی بسیار مرغوب تر هستند.

خرید برنج طارم
خرید برنج فجر
خرید برنج ندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *